18. května 2015 6:05 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Maďarsko vyjde vstříc elektromobilům. Postaví 150 dobíjecích stanic

Elektromobil Nissan Leaf 'tankuje' v dobíjecí stanici | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elektromobil Nissan Leaf 'tankuje' v dobíjecí stanici | foto:  František Vlček, Lidové noviny

BUDAPEŠŤ Maďarsko zřídí příští rok 150 dobíjecích stanic pro elektrická auta. Prohlásil to v neděli maďarský ministr hospodářství Mihály Varga na výstavě Emobilitás. Dodal, že podporuje myšlenku, aby dobíjecí stanice byla povinně na parkovištích větších obchodních center.

Kromě podpor prodeje elektrických aut je podle Vargy také důležité, aby řidiči elektrických vozů měli další výhody, například že budou moci využívat pruhy rezervované autobusům či parkovat zdarma.

Vláda podle Vargy vkládá výrazné částky do veřejné dopravy a chce, aby si elektrické autobusy pořídily národní dopravce Volán a budapešťská dopravní společnost BKV.

Podle údajů na internetových stránkách FleetNews, které radí řidičům elektrických aut, kde mohou dobít svůj vůz, je v Maďarsku v současnosti 46 dobíjecích stanic pro elektrická auta.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!