14. září 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Motorům Lamborghini hrozí požáry. Výrobce je svolá ke kontrole

Lamborghini - edice Gallarda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lamborghini - edice Gallarda | foto: ve spolupráci s Autoweb.cz

DETROIT Italský výrobce sportovních vozů Lamborghini svolává ke kontrole asi 1500 vozů. Prověřovat bude starší modely Gallardo Coupe a Spyder, které se prodávaly v letech 2004 až 2006. Firma zjistila, že z posilovače řízení by mohla začít unikat kapalina, která by se pak mohla i vznítit.

Auta, u nichž hrozí riziko požáru, přitom patří do nejvyšší cenové kategorie, jako všechny ostatní vozy Lamborghini. Cena uvedených modelů začíná na částce asi 200.000 dolarů (zhruba 3,8 milionu Kč).

ČTĚTE VÍCE:

Firma v dokumentech pro americké úřady uvedla, že přívodní trubice blízko čerpadla kapaliny může korodovat. V ojedinělých případech se může stát, že kapalina začne vytékat na horký motor a vzplanout.

Problém se prý objevil při testování, žádný vůz kvůli tomu nevzplanul a nikdo nebyl v této souvislosti ani zraněn. Vozy Gallardo Coupe a Spyder se vyráběly od května 2003 do dubna 2008.

Majitelé zmíněných vozů budou podle agentury AP informováni během tohoto měsíce. Prodejci aut pak zdarma vymění celý posilovač.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz