4. června 2011 10:09 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Nejlepší vůz? Hyundai ix35, rozhodly ženy

Hyundai ix35 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hyundai ix35 | foto: Reprofoto

BRNO Nejlepším vozem pro ženy je Hyundai ix35 z kategorie sportovní užitkových vozů. Vítězem ankety Lady car 2011 vybrala na brněnském Autosalonu VIP porota. Jejími členy byla například Česká miss 2008 Eliška Bučková nebo herečka Jana Paulová.

Ženy vybíraly nejlepší auto potřetí, celkem porovnávaly 26 vozů. V roce 2007 si srdce ženských celebrit získalo sportovní Audi S5. V roce 2009 vybrala VIP porota Volvo XC60, návštěvnice Autosalonu nejvíce nadchl moderní design vozu Kia Soul. Letos hlasovaly o nejlepším vozu pro ženy pouze celebrity.

ČTĚTE O NEJLUXUSNĚJŠÍM ČESKÉM VOZU

Podle manažerky Autosalonu Jany Hraběové ženy na rozdíl od mužů nezajímá tolik výkon motoru ani zrychlení, ale všímají si spíše bezpečnostních prvků nebo praktického řešení úložného prostoru. "Ženy vybírají auto také podle vzhledu. Toto kritérium ale nehraje zdaleka tak velkou roli, jak se mezi muži říká," uvedl Hraběová.

Letošní Autosalon myslí na ženy také ve svém programu díky akci Žena a auto. Tento program poběží po celou dobu veletrhu od 4. do 9. června v pavilonu F. Ženy čekají testovací jízdy nebo módní přehlídky.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.