14. dubna 2015 6:05 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Nejprodávanější dovážená značka je v Česku Volkswagen

Volkswagen Passat GTE. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volkswagen Passat GTE. | foto: Porsche Česká republika s.r.o.

PRAHA Volkswagen na českém trhu zažil mimořádně úspěšné čtvrtletí. Prodal o 65 % vozů víc než loni. Podle Svazu dovozců automobilů je nejprodávanější dováženou značkou osobních automobilů u nás. Nejlépe se prodává Golf, následovaný modely Polo, Passat a Tiguan.

Během prvních tří měsíců bylo podle statistik Svazu dovozců automobilů (SDA) v České republice registrováno 6493 nových osobních vozů Volkswagen, což je o 2559 vozů více než ve stejném období roku 2014.

Druhé místo na trhu

Za první tři měsíce roku 2015 vzrostl Volkswagenu tržní podíl na 12,19 %, čímž se stal nejprodávanější importovanou značkou u nás a v absolutním pořadí značek mu po Škodovce patří druhé místo. Loni za první čtvrtletí činil jeho podíl na českém trhu 9,15 %. 

„Mám velkou radost, že se nám během prvních tří měsíců podařilo navázat na velmi pozitivní vývoj prodeje osobních vozů Volkswagen z minulého roku a posunout značku Volkswagen zpět na pozici nejprodávanější dovážené značky na českém trhu,“ říká Daniel Harant, vedoucí divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

Minimálně každý třetí nový Volkswagen registrovaný v České republice byl Golf. Tento Zároveň se Golf stal nejprodávanějším dováženým vozem v segmentu nižší střední třídy  během prvního čtvrtletí 2015 (1940 registrovaných nových vozů).  

Lidovky.cz

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.