Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich -1 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: Montovna? Na to jsem alergický, říká šéf továrny, kde vyráběli nárazníky na Favorita

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 11
  • Poslední: 8.9.2017 15:14
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K. Kořinek 6.9.2017 7:06

Ale soudruh Kalousek rika, ze jsme montovna !

G. Mýtič 5.9.2017 13:05

Až se jednou zahraniční výrobci aut rozhodnou, že v Česku vyrábět nebudou, tak jsem zvědavý, jak to tito alergici na skutečný stav (montovna) dokáží ekonomicky přežít ;)

K. Kořinek 6.9.2017 7:07

Budem vyvazet pravdu a lasku !

F. Kusák 5.9.2017 12:07

Tak výroba, jak už bylo v článku zmíněno, je jedna věc a vlastní vývoj technologie výroby je věc jiná. Jinak, pokud vím, právě plastikařina je dnes právě ten obor, který se dá výborně automatizovat. Jenže komplexní robotizovaná pracoviště taky něco stojí a i technologie se musí přizpůsobit, a tak každý podnikatel volí určitý kompromis mezi nasazením průmyslových robotů a lidských robotů, kteří pracují za minimum. Každý by to tak udělal a altruizmus do podnikání nepatří.

F. Jetel 5.9.2017 11:39

Já měl možnost navštívit Nymburskou Magnu. Na dvoře jsem viděl hory nalakovaných a mlhovkami osazených nárazníků. Na můj dotaz, zda se jedná o skladování mi bylo vysvětleno, že se jedná o zmetky, vrácené z TPCA. Bylo toho prý 5 kamionů a rozhodně se nejedná o nic vyjímečného. Když jsem v prostoru kuřárny viděl zaměstnance, kteří se mezi sebou bavili snad Rumunsky nebo Bulharsky, bylo mi jasné jak je to tam asi s kvalitou a netuším, jak jinak nazvat takový podnik.

R. Doubravský 5.9.2017 12:28

Mimochodem, článek názorně ukazuje absurdnost bolševického tlachání o dělníkovi vytvářejícím nadhodnotu, o kterou je vydřiduchy okrádán (viz nedávná diskuse LN na toto téma). Všichni ti vývojáři, konstruktéři, kybernetici, organizátoři výroby jsou zřejmě jen slouhové zvrhlého kapitalisty společně parazitující na rumunském dělníkovi - tvůrci hodnot (až na ty zmetky, že).

K. Kořinek 6.9.2017 7:09

Kazdy zamestnanec bez ohledu na profesi vytvari nadhodnotu. Cili smetanu !

R. Doubravský 8.9.2017 14:56

Zatímco podnikatel formulací záměru, investováním peněz a organizačním zajištěním jenom krade nadhodnotu.

P. Balcar 5.9.2017 8:35

Poslední dvě věty mohu potvrdit. Co jsem viděl tabulkový nástupní plat na administrativní pozici ve státní správě, tak to bylo méně než za zakládání zboží v Lidlu.

R. Doubravský 8.9.2017 15:00

Zakládání lejster do spisů je náročnější?

P. Balcar 8.9.2017 15:14

Požadované ukončené vzdělání min. středoškolské, častěji vysokoškolské. Nejenom zakládání, ale i vytváření, a to základě aktuálně platné legislativy, co pár roků "kreativně" novelizované zákonodárci. Pak se voliči diví, např. kolik je zrušených výběrových řízení etc. . V současné době např. spějí k soudnímu zneplatnění Zásady územního rozvoje JMK. Potřetí v řadě.

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

Maso se nejčastěji prodává ve vakuově balených plastových obalech na miskách z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

Karlův most v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...