28. února 2015 6:41 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Nejspolehlivějšími auty v USA jsou japonské vozy Lexus

Lexus CT 200h | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lexus CT 200h | foto: Lexus

WESTLAKE VILLAGE Nejspolehlivějšími automobily na americkém trhu zůstávají luxusní vozy značky Lexus, které vyrábí japonská společnost Toyota Motor. Vyplývá to ze studie, jejíž výsledky dnes zveřejnila výzkumná firma J.D. Power and Associates.

Značka Lexus získala prvenství ve spolehlivosti již čtvrtý rok za sebou. Druhé místo obsadila značka Buick amerického koncernu General Motors, za kterou následovala značka Toyota. Nejhorších výsledků podle studie dosáhla italská značka Fiat.

Studie vychází z odpovědí od více než 34.000 majitelů vozů. Její výsledky jsou pro automobilový průmysl velmi důležité, protože kupci aut označují dlouhodobou spolehlivost za jeden z hlavních faktorů při výběru.

Lidovky.cz, ČTK

ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?
ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?

Ahoj maminky, co jste rozvedené, napsaly byste mi prosím, jak fungujete po rozvodu? Myslím, co se týče třeba rozvržení času dětí mezi Vámi a ex, oslav narozenin, svátků, vánoc. A jak to snáší děti? A vy? Já mám děti ve věku 2 a 4. Tohle je jediný důvod, proč jsem od manžela ještě neodesla, bojím se, že budu mít výčitky, že jsem dětem něco vzala. Nebýt dětí jsem od něj dávno pryč.