4. listopadu 2014 5:41 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Daimler koupí podíl v italském výrobci motocyklů Agusta

Představitel firmy Daimler Dieter Zetsche představil nový terénní vůz při impozantní prezentaci.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Představitel firmy Daimler Dieter Zetsche představil nový terénní vůz při impozantní prezentaci. | foto: Reuters

FRANKFURT Německý automobilový koncern Daimler koupí čtvrtinový podíl v italském výrobci motocyklů MV Agusta. Finanční podmínky transakce firma podle agentury Reuters nezveřejnila. Převzetí podílu je součástí dohody o dlouhodobé spolupráci mezi oběma podniky.

Daimler získá i jedno křeslo ve správní radě Agusty, jejímž většinovým vlastníkem je italská rodina Castiglioni. Spolupráce firem bude zahrnovat marketing a prodej a Daimler si díky ní zajistí přístup k tříválcovým motorům, které Agusta vyvíjí pro své závodní motocykly.

ČTĚTE TAKÉ:

Zájem automobilek o motocyklové technologie roste, protože přísnější pravidla pro emise tlačí výrobce aut k používání menších a lehčích tříválcových motorů. Německý automobilový koncern Volkswagen již předloni prostřednictvím své divize Audi koupil za 860 milionů eur (téměř 24 miliard Kč) italského výrobce motocyklů Ducati.

Společnost Agusta se v uplynulých deseti letech opakovaně potýkala s finančními problémy a několikrát změnila majitele. V roce 2010 ji krátce před svou smrtí koupil podnikatel Claudio Castiglioni, nyní firmu řídí jeho syn Giovanni.

Lidovky.cz, ČTK