17. července 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Nissan po 30 letech představil novou tvář značky Datsun

Nissan (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nissan (ilustrační foto) | foto: Reuters

DILLÍ Druhá největší japonská automobilka Nissan Motor dnes v indickém Dillí představila první vůz své oživené značky Datsun. Společnost značku před třemi desítkami let přestala používat, předtím však japonským autům pomohla ke kladnému přijetí na západních trzích.

Nissan nyní doufá, že její vzkříšení automobilce pomůže k lepším prodejním výsledkům na rozvíjejících se trzích u nové generace zájemců o koupi auta, napsala agentura AP.

Datsun s novou tváří se v Indii začne prodávat příští rok. Cena pětidveřového vozu Datsun Go zde nepřekročí 400 000 rupií (téměř 133 000 korun). Kromě Indie se budou Datsuny prodávat také v Indonésii a v Rusku.

ČTĚTE TAKÉ:

Velikost a ceny vozu se však budou na trzích lišit, uvedla společnost, která nevylučuje ani expanzi značky na Blízký východ, do Latinské Americky či Afriky. Nissan v minulosti pod značkou Datsun prodával většinu svých automobilů v zahraničí. V roce 1981 ji sice přestal používat, značka však podle médií zůstala v povědomí ve Spojených státech, na Blízkém východě i v mnoha asijských zemích.

Nissan Motor v květnu oznámil, že ve čtvrtém finančním čtvrtletí zvýšil čistý zisk meziročně téměř o polovinu na 110 miliard jenů (nyní zhruba 21,9 miliardy Kč) díky slabší domácí měně. Firma také předpověděla, že v novém finančním roce zvýší prodej na 5,3 milionu vozů z loňských 4,9 milionu.

Japonské automobilky v minulých měsících těžily ze slabé domácí měny, která posiluje konkurenceschopnost jejich vozů v cizině a po přepočtu zvyšuje hodnotu zahraničních zisků.

Lidovky.cz, ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.