15. února 2017 10:38 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Nová škodovka chce zaparkovat v armádní garáži. Konkurencí jí bude Jeep

Škoda Kodiaq | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Kodiaq | foto: Wikimedia

PRAHA Nový model Škody Auto Kodiaq se utká ve výběrovém řízení o místo v armádní garáži. O zakázku na nákup terénních automobilů se utká mimo jiné s tradičními značkami v tomto sektoru jako Jeep nebo Toyota.

Ve středu proběhla v Mladé Boleslavi předváděcí akce. Podle Bohuslava Chalupy (ANO), místopředsedy sněmovního výboru pro obranu, je nová škodovka zajímavým řešením pro offroadové auto do středně náročného terénu.

„Oslovili jsme několik zástupců integrovaného záchranného systému, Policie ČR nebo Armády ČR s cílem představit nový model Kodiaq a jeho využití, včetně možnosti testovacích jízd,“ uvedl pro server Euro.cz Vítězslav Pelc, mluvčí společnosti Škoda Auto.

Automobil UAZ
Land Rover Kajman

Navíc je podle Chalupy výhodné, že škodovka je připravena jednat o případných modifikacích aut jako pancéřování či jiné technické úpravy. Tuto informaci potvrdil také zástupce Škody Auto.

Za dva týdny má proběhnout testování vozidel, kde bude armáda hledat nástupce za dosluhující speciály UAZ, Land Rover a bojové Land Rover Kajman.

Lidovky.cz

VIDEO: Vyzkoušejte recept na tvarohové Míša řezy
VIDEO: Vyzkoušejte recept na tvarohové Míša řezy

Ideální letní dezert? Za naší redakci to jsou rozhodně míša řezy! A tak jsme si je upekli... a dokonce ve formě dortu a la míša řezy. Inspirujte se, úspěch u rodiny i přátel je zaručený.

Najdete na Lidovky.cz