17. května 2015 6:15 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Nový model Škody Auto oslnil hosty autosalonu v Litoměřicích

Nový model Škoda Fabia Monte Carlo je hlavním lákadlem autosalonu v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový model Škoda Fabia Monte Carlo je hlavním lákadlem autosalonu v... | foto: ČTK

LITOMĚŘICE Nový model Škoda Fabia Monte Carlo je hlavním lákadlem autosalonu v Litoměřicích. Sportovně laděný vůz s prosklenou střechou, tónovanými skly a černými designovými prvky nadchl návštěvníky na výstavišti Zahrada Čech, kde se vůz v sobotu představil vůbec poprvé v České republice.

Škodovka charakterizuje automobil jako dynamický a stylový malý vůz, který je vybavený atraktivními designovými prvky, sportovním interiérem a moderní technikou. Vůz disponuje sportovním podvozkem a bohatou výbavou. Poprvé jej automobilka představila v Ženevě.

V Litoměřicích stál nový model vedle dalších vozů značky Škoda, Kia, Peugeot, Suzuki, Isuzu, Renault, Dacia, Opel, Seat, Hyundai a řady dalších. „Je to pěkné menší auto se sportovním vzhledem, šestnáctipalcová kola z lehké slitiny, vypadá ideálně,“ řekl Matěj Vávra, který přijel na autosalon z Rumburka. Dámy obdivovaly především černé prvky na autě, které mají za úkol podtrhnout design.

Model Monte Carlo chce výrobce na úspěchy v ralley Monte Carlo. „Na přání může být vůz vybaven o 15 milimetrů sníženým sportovním podvozkem. Na každém B-sloupku se nachází jedna plaketa Monte Carlo,“ řekl David Haidinger z tiskového oddělení Škody Auto. Cena se pohybuje od 329 tisíc korun.

Vedle nových modelů se návštěvníci zajímali i o stařičké předchůdce značek. V sobotu se na výstavišti konal 32. ročník mezinárodního srazu historických vozidel. A stará auta letos doplňují staré traktory.

V neděli budou mít na Zahradě Čech sraz motorkáři, kteří odtud vyjedou na spanilou jízdu do okolí. Autosalon končí 17. května v 17:00.

Lidovky.cz, ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.