Pondělí 19. října 2020svátek má Michaela 10 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Auto

Partička Top Gear šlápla v Praze na plyn. Pak ale řekla čau a utekla

Motoristická show Top Gear Live se konala 28. června v Praze. Na snímku jsou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Motoristická show Top Gear Live se konala 28. června v Praze. Na snímku jsou... | foto: ČTK

PRAHA Richarda Hammonda, Jeremy Clarksona a Jamese Maye znají muži, ženy, dospělí i malé děti. Partička z motoristického pořadu BBC Top Gear, který u televizních obrazovek hltají miliony diváků po celém světě, zavítala v rámci turné Top Gear Live i do pražské O2 areny. Závodilo se na cestovním kufru, auta hořela za jízdy, trojice moderátorů diváky bavila... a pak přišel nečekaný konec.

Když se před O2 arenou kupí houfy lidí, už jen z letmého pohledu odhadnete, na jaký koncert se to asi chystají. Jenže na show Top Gear Live tohle pravidlo neplatí. Před halou se tísní mladí i staří, muži i ženy, v džínách i sukních, v černé i růžové. Fenomén motoristické show BBC potvrzuje, že boří hranice.

Když se však z ampliónu před halou ozve, že představení začíná za 15 minut, tísní se u vstupu ještě desítky (možná spíš stovky) lidí. Někteří z nich už mají v nohou i 50minutové čekání. A to jim pořadatelé po chvíli ještě pocuchají nervy dalším hlášením: Startujeme za pět minut! Nervózní fanoušci je odmění hlasitým pískotem. Fronta se totiž téměř vůbec nepohla. Na některé diváky navíc uvnitř čekala další, pokud chtěli vyfasovat sluchátko s českým překladem anglické show.

A je to tady!

To už trojice vtipálků - moderátorů „přijela“ v pojízdné zmenšenině svého legendárního studia z BBC. Za volantem byl Clarkson, May a Hammond se jen spokojeně usmívali. "Mám malého pindíka," vypálil May hned na úvod představení jednu z naučených českých vět. "Já taky," doplnil ho Hammond a diváci se bavili.

"Vybereme z Top Gear to nejlepší a ambiciózně se to pokusíme oživit v naší akční aréně," lákal Clarkson v upoutávkách na pořad. A připojil slib, že se lidé mohou těšit na show plnou hořících aut a kaskadérských kousků. A auta opravdu hořela, a to hned v prvním bloku, v němž jezdci ukázali šikovné ruce za volantem Subaru Impreza.

Představení profesionálních jezdců vždy vystřídal odlehčený výstup britské...

Představení profesionálních jezdců vždy vystřídal odlehčený výstup britské partičky. To když se třeba tihle dospělí chlapíci proháněli po O2 areně na vskutku netradičních vozítkách. Hammond závodil na čemsi, co bylo poháněno elektrickými vrtačkami, May se ho zase snažil dohonit na pojízdném růžovém kufru. V dalším vstupu si zase sedli do  tříkolových vozítek Reliant Robin, s nimiž se každou chvíli ocitli na boku. A diváci se opět bavili.

Pak přišla zřejmě nejlepší část programu. To když se Hammond, Clarkson a May rozhodli hrát automobilový fotbal. Podobnou show už mohli diváci vidět v televizi, naživo měla ale mnohem lepší atmosféru. Moderátoři „oblékli anglické dresy“, trojka jejich protivníků v čele s tajemným jezdcem Stigem (další hlavní postavou televizní podoby Top Gearu) hrála za Českou republiku. A vedla si líp.

Divák si musí počkat

Partička Top Gearu zkrátka potvrdila, že umí diváka zaujmout svou bezprostředností i britským humorem. Jenže právě ve chvíli, kdy byla show v nejlepším a diváci se dobře bavili, Clarkson suše oznámil, že představení končí. Se závěrečným vtípkem se britská partička odporoučela do zákulisí a překvapení diváci nevěděli, jestli si jen nedělají legraci. Nedělali.

Partička Top Gear šlápla v O2 aréně pořádně na plyn. Pak ale přišlo zklamání.

Fanoušci ještě několik minut volali moderátory Top Gear zpět, tleskali, pískali, skandovali, britská partička se už ale nevrátila. Samozřejmě, není to hudební kapela, která by mohla jako přídavek zahrát dvě tři písničky navíc. Přesto se ale mohli ještě vrátit a fanoušky, kteří je ještě na chvíli chtěli vidět, na závěr pozdravit. Po deseti minutách se ale první zklamaní a naštvaní diváci začali zvedat a odcházet.

Top Gear Live v Praze

Klady

  • moderátoři: vtipní, bezprostřední, zkrátka showmani
  • jízdy profesionálních jezdců
  • zajištění překladu do sluchátek

Zápory

  • organizace ze strany O2 areny - dlouhé fronty
  • délka živé show
  • cena představení v poměru k jeho délce

A zklamaná atmosféra byla znát i cestou ven. Zřejmě všichni předpokládali, že show bude o něco delší. Trvala přibližně hodinu a deset minut, přitom když se například musela celá scéna včetně moderátorů připravit na další motoristický kousek, pustila produkce divákům na velké obrazovky sestřihy toho nejlepšího za celou historii pořadu. A tak se fanoušci koukali na to, co mnozí z nich viděli už v televizi. 

Ano, pokud chce divák dostat zážitek, který bude stát za to, musí si při takto náročném a nákladném představení zkrátka chvíli počkat. Jenže pak přirozeně čeká, že show, za níž v pokladně nechal od 990 do 2790 korun, bude trvat minimálně dvě hodiny.

Hana Mazancová

Autor

Hana Mazancováhana.mazancova@lidovky.czČlánky

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...