5. července 2014 6:47 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Peugeot Citroën a Dongfeng postaví další továrnu v Číně

Peugeot Citroen ve výrobě v automobilce Kolín T.P.C.A. Toyota . | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peugeot Citroen ve výrobě v automobilce Kolín T.P.C.A. Toyota . | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PAŘÍŽ Francouzský výrobce automobilů PSA Peugeot Citroën a jeho čínský partner Dongfeng Motor Group získali povolení úřadů k výstavbě čtvrté společné továrny v Číně. Oznámila to francouzská firma. Nový závod by měl zvýšit výrobní kapacitu společného podniku Dongfeng Peugeot Citroën Automobile (DPCA) o 300 000 vozů ročně

"S touto čtvrtou továrnou se výrobní kapacita DPCA vyšplhá na 1,1 milionu vozidel (ročně)," uvedla společnost PSA, která se letos dohodla na kapitálovém propojení s firmou Dongfeng. Posílení vzájemné spolupráce má ztrátové francouzské automobilce pomoci snížit její nadměrnou závislost na evropském trhu.

V dubnu akcionáři PSA na valné hromadě schválili zvýšení kapitálu o tři miliardy eur (82 miliard Kč). K němu přispějí Dongfeng a francouzský stát, kteří tak získají v PSA po 14 procentech. PSA je po německém Volkswagenu druhým největším výrobcem aut v Evropě. V České republice má společný podnik TPCA s japonskou automobilkou Toyota.

Čína v roce 2009 díky silnému růstu prodeje vystřídala Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa. Přední světové automobilky se snaží expanzí v Číně a na dalších rozvíjejících se trzích kompenzovat slabší poptávku ve vyspělých zemích.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz