15. ledna 2015 6:05 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Peugeot i Citroën spustily operativní leasing pro domácnosti

Technologie HDI je spojená s velice účinným systémem snižování emisí škodlivin... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Technologie HDI je spojená s velice účinným systémem snižování emisí škodlivin... | foto: PeugeotLidovky.cz

PRAHA Zastoupení sesterských automobilek Peugeot a Citroën v České republice spustila během ledna operativní leasing nových vozů pro soukromé osoby.

Pronájem vozu na tři roky začíná na 4599 Kč měsíčně u Peugeotu a o 200 Kč výše u Citroënu, k dispozici je i dvouletý pronájem. Vyplývá to z informací obou značek.

Vlnu nabídek pronájmu nových aut odstartovala loni Škoda Auto svým produktem Bez starostí. Postupně podobnou službu nabídl například Volkswagen, Opel, Seat nebo Hyundai. Již dříve nabízelo toto financování například BMW nebo Mercedes. Produkt podobný operativnímu leasingu, který ale počítá se zaplacením počáteční akontace, nabídne i Toyota.

Zájemce o automobil v rámci operativního leasingu neplatí žádnou akontaci, pouze měsíční splátky. Po uplynutí sjednané doby vůz vrátí prodejci, nebo jej může za zbytkovou cenu odkoupit.

PSALI JSME:

Peugeot v rámci nabídky spolupracuje s ALD Automotive. „Formou operativního leasingu pro soukromé osoby lze financovat jakýkoli nový osobní vůz značky Peugeot po dobu 24 nebo 36 měsíců s maximálním nájezdem 40.000 nebo 60.000 km, přičemž 15 vybraných verzí je výrazným způsobem zvýhodněno,“ uvedla mluvčí Peugeotu Radka Mathey. Zvýhodněné verze zahrnují modely 208, 2008, 308, 308 SW, 301, 3008, 5008 a Partner Tepee.

Podobně postupuje i Citroën. Podle mluvčí Lenky Martinové měsíční splátka v rámci programu Relax obsahuje finanční splátku leasingu, havarijní a zákonné pojištění v plném rozsahu a v případě rozšířené varianty navíc i sadu zimních pneumatik, servis, dálniční známku po celou dobu pronájmu v rámci ČR, poplatky za rádio a silniční daň. Splátky jsou fixované po celou dobu leasingu v rámci uzavřené smlouvy.

ČTĚTE TAKÉ:

Citroënu loni klesl v Česku prodej o devět procent na 5445 osobních aut, Peugeot prodal 7175 vozů, tedy asi o procento meziročně méně. Prodej nových osobních aut v Česku v loňském roce meziročně vzrostl o 16,7 procenta na rekordních 192.314 vozů. Nejprodávanější byla značka Škoda s podílem 30,2 procenta. Po pětiprocentním poklesu z roku 2013 se trh opět vrátil k růstu.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!