10. ledna 2015 7:53 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Peugeot přesune své ústředí z centra Paříže na předměstí

Logo výrobce automobilů Peugeot. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo výrobce automobilů Peugeot. | foto: Reuters

PAŘÍŽ Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën v roce 2017 přesune své ústředí z centra Paříže na západní předměstí. Opatření je součástí snahy o snížení nákladů. Oznámil to podle agentury Reuters šéf divize Peugeot France Xavier Duchemin.

Ústředí automobilky se nyní nachází v budově nedaleko Vítězného oblouku. Samotnou budovu firma již v roce 2012 prodala za 245,5 milionu eur (téměř sedm miliard korun) a kanceláře si v ní v současnosti pouze pronajímá.

ČTĚTE TAKÉ:

PSA před časem zahájila rozsáhlou restrukturalizaci, aby obnovila ziskovost a snížila svou závislost na evropském trhu. Loni se firma dohodla na kapitálovém propojení s čínským partnerem Dongfeng. V dubnu akcionáři PSA schválili zvýšení kapitálu o tři miliardy eur, v jehož rámci v podniku získaly čtrnáctiprocentní podíly firma Dongfeng a francouzská vláda.

PSA je po německém koncernu Volkswagen druhým největším výrobcem automobilů v Evropě z hlediska objemu prodeje. V České republice provozuje společný podnik TPCA s japonskou automobilkou Toyota.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.