Diskuse k článku: Manipulace s emisemi hlásí i Audi. Přes 2 miliony aut má podvodný software

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 29.9.2015 10:43
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
A. Novák 29.9.2015 10:43

bral bych to jako výzvu pro české programátory: je třeba vytvořit takový software, který by američani neodhalili :o)

F. Doušek 28.9.2015 14:53

Teď už jen zbývá napadnout technické údaje, např.  udávanou spotřebu benzinových přeplňovaných motorů, a automobilový průmysl jde do kopru.

P. Broda 28.9.2015 15:21

Tak to už bylo napadené  dávno jen že to nikoho nezajímá a nezajímalo A jelikož mají větší spotřebu než udávají výrobci budou i překročeny i emise. Protože laboratorní testy a provoz se na míle rozchází.  Tak že ono rozdíl mezi dieselem a benzínem co se týče zátěže na planetu nebude až tak velký vezmeme li v úvahu všechny aspekty. Tedy mimo ty měřitelné. nižší spotřeba,  delší životnost atd.

S. Stardust 28.9.2015 14:25

Je úplně jedno jestli VW, Audi, Škoda, Seat nebo nějaká jiná značka! Podstatné je to, že se dnes ještě najde tolik debilních skrblíků, kteří místo za klasický benzín vyhodí prachy za nafťácký smrdutý traktor protože jsou tupé psychopatické držgrešle. To vše za cenu, že ostatním lidem otravují ovzduší i životní prostředí. Všechna osobní auta s traktoráckými smradlavými nafťáky by se měla povinně a bez náhrady sešrotovat, resp. jim odebírat TP, aby ty vylízané držgrešle aspoň touto formou splatily vše, co napáchaly na zdraví ostatních lidí a životním prostředí. Kdy už začne MŽP a další orgány jednat?

P. Broda 28.9.2015 15:15

http://www.tretiruka.cz/news/je-ekologictejsi-diesel-nebo-benzinovy-motor-/

Ono ve finále i díky delší výdrži  vozidla na naftu je pro životní prostředí výhodnější.

P. Pruner 28.9.2015 13:37

Lžou němečtí politici, lžou média a tak proč by nelhaly i koncerny ? Nemyslím to nijak škodolibě, jsme na Německo silně navázáni a jejich problémy se snadno stanou i našimi problémy. Přeji jim, aby se z toho dostali s minimem šrámů.

U nás snad nikdo nevěří spotřebám udávaným prodejcem ani u benziňáků. Ostatně proč tak stará věc vyšla na světlo zrovna nyní ? Cui bono ?

Najdete na Lidovky.cz