16. února 2015 6:25 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Počet elektromobilů na českých silnicích roste. Letos se zdvojnásobí

Automobilka GM představila nový elektromobil Chevrolet Bolt. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Automobilka GM představila nový elektromobil Chevrolet Bolt. | foto: Reuters

PRAHA Počet elektromobilů na českých silnicích by se měl letos zdvojnásobit na tisíc aut. Loni se v Česku prodalo 222 nových aut na čistě elektrický pohon. Uvedla to společnost ČEZ.

Zájem o elektromobily v posledních letech roste. Jen v loňském posledním čtvrtletí si čeští řidiči zaregistrovali sto vozů. Elektromobily nabízí například Volkswagen, Peugeot, Nissan, BMW, Audi nebo Kia.

PSALI JSME:

ČEZ podporuje rozvoj elektromobility budováním veřejných dobíjecích stanic. V současnosti jich provozuje 41, z toho sedm rychlodobíjecích. V roce 2020 by mělo být v Česku v provozu 500 až 1000 dobíjecích stanic, z toho velká část rychlodobíjecích.

Lidovky.cz, ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…