3. května 2014 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Počet zaměstnanců Škody v zahraničí se zdvojnásobil

Vůz Škoda VisionC na výroční tiskové konferenci automobilky Škoda Auto uspořádané 17. března v Mladé Boleslavi.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vůz Škoda VisionC na výroční tiskové konferenci automobilky Škoda Auto uspořádané 17. března v Mladé Boleslavi. | foto: ČTK

PRAHA Počet pracovníků Škody Auto v zahraničí se za posledních pět let zdvojnásobil na zhruba 200. Nejvíce jich má automobilka v Rusku. Vyplývá to z informací společnosti.

Celkem pracovníci Škody působí ve 29 lokalitách 12 zemí. Jde převážně o zahraniční výrobní závody nebo zastoupení na důležitých trzích. V Rusku má Škoda 83 zaměstnanců, v Číně 43 a v Indii 11 pracovníků. Ve Velké Británii, Francii, Německu, Rakousku, Polsku, na Slovensku, ve Španělsku a v Maďarsku je to pak dohromady 60 lidí. Jednoho zaměstnance má automobilka také v Austrálii.

PSALI JSME:

Na nejdůležitějším trhu v Číně pracují zaměstnanci Škody celkem na pěti místech včetně tří výrobních závodů, které má automobilka prostřednictvím mateřského Volkswagenu v Šanghaji, Ning-po a Changchunu. Škoda Auto celosvětově zaměstnává přibližně 25.800 lidí a je aktivní na více než 100 trzích. Loni vyrobila 932.000 vozů, z toho zhruba 300.000 v zahraničních závodech.

Lidovky.cz, ČTK