3. ledna 2015 12:22 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Přístup motoristů do centra Uherského Hradiště omezí stavební práce

V autě (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V autě (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

UHERSKÉ HRADIŠTĚ Přístup do centra Uherského Hradiště bude od pondělka pro motoristy výrazně omezen. Důvodem je plánovaná stavba víceúčelového domu v Hradební ulici a následné opravy Svatováclavské ulice. Vjezd na Masarykovo náměstí bude umožněn jen ze strany od Palackého náměstí, sdělil mluvčí radnice Jan Pášma. Dopravní omezení potrvají do konce června.

Zcela uzavřena bude Hradební ulice, Komenského náměstí a Svatováclavská ulice. Vjezd bude povolen pouze dopravní obsluze a vozidlům stavby, podotkl mluvčí. „Provoz v ulici Růžová bude veden pouze jedním směrem, výjezd z Masarykova náměstí přes ulici Poštovní nebude možný,“ řekl Pášma.

Ve Svatováclavské ulici vzniknou parkovací místa i mezi stromy, počítá se s doplněním mobiliáře, laviček, stojanů na kola a odpadkových košů. Radnice chystala úpravu prostor v centru města několik let. Připravila také výměnu povrchu na Komenském náměstí i na dalších plochách, revitalizaci parku u obchodní akademie, někdejší jezuitské zahrady. Jsou zpracovány projekty na revitalizaci Nádražní, Růžové a Šromovy ulice a Masarykova náměstí.

ČTK, Lidovky.cz