5. února 2015 6:15 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Prodej aut ve Francii se vrátil k růstu,ve Španělsku trvá expanze

Technologie e‑HDI tak příznivě ovlivňuje spotřebu paliva a emise CO2. K... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Technologie e‑HDI tak příznivě ovlivňuje spotřebu paliva a emise CO2. K... | foto: Peugeot

PAŘÍŽ/MADRID Prodej nových osobních aut ve Francii v lednu stoupl o 5,9 procenta, a po třech měsících se tak opět vrátil k růstu. Oznámila to dnes francouzská automobilová asociace CCFA. V prvním měsíci tohoto roku se v odbytu dařilo především zahraničním automobilkám, které předčily domácí výrobce Renault a PSA Peugeot Citroen. Ve Španělsku prodej aut v lednu pokračoval v expanzi a meziročně se zvýšil o 27,5 procenta.

Celkem bylo ve Francii v lednu zaregistrováno 132.824 nových osobních aut, o 5,9 procenta více než před rokem. Větší odbyt zaznamenali japonští výrobci Toyota a Nissan a německý koncern Volkswagen.

Pod něj patří mimo jiné mladoboleslavská Škoda. Té ale prodej aut ve Francii v lednu klesl o zhruba 1,6 procenta. Prodej skupiny Renault na domácím trhu klesl o více než tři procenta. Prodej PSA Peugeot Citroen byl oproti lednu 2014 vyšší o zhruba 2,6 procenta.

ČTĚTE TAKÉ:

Francouzský trh s automobily měl loni dobrý rok. Prodej osobních vozů v zemi za celý rok stoupl o 0,3 procenta, a zvýšil se tak poprvé po pěti letech. CCFA již dříve předpověděl, že letos zůstane odbyt na zhruba stejné úrovni jako loni.

Ve Španělsku prodej nových aut v lednu rostl již devatenáctý měsíc za sebou. Celkově se ve čtvrté největší ekonomice eurozóny prodalo 68.118 nových aut, oznámil dnes svaz výrobců automobilů Anfac. Prodej přitom zrychlil tempo růstu z prosincových 21,4 procenta.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!