10. dubna 2015 6:32 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Prodej vozů Mercedes stoupl na rekordní úroveň

Nový SUV Mercedes GLA na frankfurtském autosalonu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový SUV Mercedes GLA na frankfurtském autosalonu. | foto: Reuters

STUTTGART Německá automobilka Daimler zvýšila v březnu prodej vozů luxusní značky Mercedes-Benz meziročně o 16 procent na 183 467 automobilů. Byl to vůbec nejvyšší odbyt mercedesů za jeden měsíc, sdělila firma.

Za celé první čtvrtletí odbyt značky Mercedes-Benz stoupl o 15 procent na 429.602 vozů. Odbyt celé divize Mercedes-Benz Cars se zahrnutím značky Smart vzrostl stejným tempem na 458.346 vozů.

Daimler loni zvýšil provozní zisk o 27 procent na rekordních 10,1 miliardy eur a akcionářům za loňský rok vyplatí i rekordní dividendu. Firma začátkem února uvedla, že letos počítá s dalším růstem provozního zisku i tržeb.

Daimler doufá, že do konce tohoto desetiletí předstihne domácí konkurenty Audi a BMW a získá vedoucí postavení na světovém trhu s luxusními automobily. Koncern vyrábí kromě osobních automobilů i nákladní vozy, v jejichž produkci je světovou jedničkou.

Lidovky.cz, ČTK