8. března 2017 14:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Prolezli jsme brutální Mercedes-Maybach G650. Je to opuletní kočár

Mercedes-Maybach G650 na autosalonu v Ženevě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mercedes-Maybach G650 na autosalonu v Ženevě | foto: Luděk Vokáč, Lidovky.cz

ŽENEVA (od našeho zvláštního zpravodaje) Mercedes před Ženevou odhalil luxusní provedení svého kultovního modelu G. Obrovský off-road dostal superluxusní výbavu, hodně výrazné detaily a samozřejmě i extrémní cenovku. Je to zcela nesmyslné auto pro boháče a tím je opravdu fascinující.

Mercedes G je legendární off-road, jeden z posledních ve výrobě. A Mercedes toho hodně využívá, za různá speciální provedení „géčka“ si žádá extrémní peníze a zákazníci mu je velmi rádi dají.

To je i případ nejnovějšího provedení Mercedes-Maybach G650. Auto je přestavěno ve stylu starodávných kočárů, má karoserii laudaulet se stahovací střechou nad zadními sedadly a celé je úplně extrémní.

Mercedes-Maybach G650 na autosalonu v Ženevě
Mercedes-Maybach G650 na autosalonu v Ženevě

Už jen nastupování je zážitek. A je jedno, jestli se do auta na velmi zvýšeném podvozku s koly vytaženými doslova mimo karoserii (i proto připomíná kočáry) zrovna škrábeme za volant nebo na zadní sedadla. Obrovské prahy tu zastávají funkci schodů a do vysokého auta se nastupuje překvapivě snadno.

Co působí úsměvně, jsou například kliky dveří, což jsou ony klasické pevné plastové výstupky s obstarožním tlačítkem zámku. Po vyšplhání do kabiny dveře zaklapnou s plechovým zařinčením, opět typickým pro Mercedes G.

Typická je tu i trochu zvláštní pozice za volantem nebo úzký interiér, který je svou šířkou nahony vzdálen moderním opuletním SUV. Ale vše je tu obloženo kůží a vylepšeno tak, aby to působilo honosně.

Opravdový opulentní luxus čeká pasažéry vzadu – tady jsou dvě rozlehlá křesla, která se dají složit až do podoby sofa, místa je tu královsky a navíc si posádka může užívat otevřeného nebe nad hlavou.

Otázkou je, jestli to bude chtít tak dělat, protože se staženou střechou a krabicoidní karoserií géčka tu asi bude hodně foukat. Tohle je prostě auto postavené vyloženě na efekt. Ale efektní je jako žádné jiné v současné produkci.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.