8. března 2017 14:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Prolezli jsme brutální Mercedes-Maybach G650. Je to opuletní kočár

Mercedes-Maybach G650 na autosalonu v Ženevě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mercedes-Maybach G650 na autosalonu v Ženevě | foto: Luděk Vokáč, Lidovky.cz

ŽENEVA (od našeho zvláštního zpravodaje) Mercedes před Ženevou odhalil luxusní provedení svého kultovního modelu G. Obrovský off-road dostal superluxusní výbavu, hodně výrazné detaily a samozřejmě i extrémní cenovku. Je to zcela nesmyslné auto pro boháče a tím je opravdu fascinující.

Mercedes G je legendární off-road, jeden z posledních ve výrobě. A Mercedes toho hodně využívá, za různá speciální provedení „géčka“ si žádá extrémní peníze a zákazníci mu je velmi rádi dají.

To je i případ nejnovějšího provedení Mercedes-Maybach G650. Auto je přestavěno ve stylu starodávných kočárů, má karoserii laudaulet se stahovací střechou nad zadními sedadly a celé je úplně extrémní.

Mercedes-Maybach G650 na autosalonu v Ženevě
Mercedes-Maybach G650 na autosalonu v Ženevě

Už jen nastupování je zážitek. A je jedno, jestli se do auta na velmi zvýšeném podvozku s koly vytaženými doslova mimo karoserii (i proto připomíná kočáry) zrovna škrábeme za volant nebo na zadní sedadla. Obrovské prahy tu zastávají funkci schodů a do vysokého auta se nastupuje překvapivě snadno.

Co působí úsměvně, jsou například kliky dveří, což jsou ony klasické pevné plastové výstupky s obstarožním tlačítkem zámku. Po vyšplhání do kabiny dveře zaklapnou s plechovým zařinčením, opět typickým pro Mercedes G.

Typická je tu i trochu zvláštní pozice za volantem nebo úzký interiér, který je svou šířkou nahony vzdálen moderním opuletním SUV. Ale vše je tu obloženo kůží a vylepšeno tak, aby to působilo honosně.

Opravdový opulentní luxus čeká pasažéry vzadu – tady jsou dvě rozlehlá křesla, která se dají složit až do podoby sofa, místa je tu královsky a navíc si posádka může užívat otevřeného nebe nad hlavou.

Otázkou je, jestli to bude chtít tak dělat, protože se staženou střechou a krabicoidní karoserií géčka tu asi bude hodně foukat. Tohle je prostě auto postavené vyloženě na efekt. Ale efektní je jako žádné jiné v současné produkci.

Pronájem kancelářských prostor
Pronájem kancelářských prostor

Masarykovo náměstí, Mnichovo Hradiště, okres Mladá Boleslav
16 000 Kč/měsíc

Najdete na Lidovky.cz