10. března 2015 6:32 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Rochling Automotive rozšíří v Kopřivnici výrobu

Německá společnost Rochling Automotive, která vyrábí plastové díly pro... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá společnost Rochling Automotive, která vyrábí plastové díly pro... | foto: rochling.com

KOPŘIVNICE Německá společnost Röchling Automotive, která vyrábí plastové díly pro automobily, hodlá rozšířit svůj závod v Kopřivnici na Novojičínsku. Ke svým pozemkům proto koupí od města parcelu o výměře 0,26 hektaru.

Kupní smlouvu tento týden podepsali zástupci firmy a města. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Lucie Petříčková. Město za pozemek dostane 1,4 milionu korun. V novém provozu najde práci kolem 70 lidí.

„Zahájení stavby plánuje společnost na letošní květen a dokončení na leden 2016. Rozšířením závodu se stávající skladovací plochy, objem výroby i počet zaměstnanců zhruba zdvojnásobí,“ uvedla Petříčková. Firma působí v Průmyslovém parku Kopřivnice od roku 2006 a v třísměnném provozu nyní zaměstnává 75 lidí.

Společnost Röchling Automotive rozšíří závod převážně na pozemcích, které už jí patří, a parcelu města nové výrobní prostory zasáhnou jen částečně. „Předmětem kupní smlouvy je deset metrů široký pruh pozemku o výměře 2647 metrů čtverečních,“ uvedla Petříčková.

Lidovky.cz, ČTK