9. března 2017 10:30 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Rolls-Royce chystá velkou premiéru, vyvoleným ukáže Phantom v dubnu

Rolls-Royce Dawn na autosalonu v Ženevě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rolls-Royce Dawn na autosalonu v Ženevě | foto: Luděk Vokáč, Lidovky.cz

Ženeva Luxusní značka Rolls-Rocye se v Ženevě chlubí trojicí bílých kabrioletů Dawn z edice „Inspired by Fashion“. A schovaný na stánku pak stojí typ Ghost, do jehož laku nechal majitel rozdrtit nemalou porci diamantů. Velké novinky si Rolls-Royce nechává na později a to i přesto, že ve Švýcarsku se tradičně značka těší velkému zájmu zákazníků.

„Ženeva je pro nás tradičním místem, kde se setkáváme se spousty zákazníků,“ prozradil mluvčí automobilky Frank Tiemann. Zbrusu nový model tu ovšem tentokrát automobilka nepředstavila, i když ten je na cestě. Značka se tak soustředí na propagaci stávajících modelů, na prodej nové generace velkého typu Phantom se bude soustředit až později.

I když už to příliš dlouho trvat nebude. „Prvním zákazníkům ukážeme nový Phantom už teď v dubnu v Londýně, pak s autem budeme objíždět významné světové lokality,“ potvrdil Tiemann. Auto se vybraným zákazníkům představí v režimu „closed door event“. Podívat se na něj tedy budou moci jen ti Rolls-Roycem vybraní a jen za podmínky, že udrží veškeré informace o automobilu v tajnosti.

Světová premiéra je totiž naplánována až na druhou polovinu roku. Jak Tiemann rovněž potvrdil, značka přitom nebude vystavovat na autosalonu ve Frankfurtu, který se koná v září. Nový Phantom se tak ukáže na některé ze samostatných akcí. Automobilka se přitom zatím nerozhodla, kde konkrétně vůz představí. „Zvažujeme několik různých příležitostí,“ naznačuje Tiemann, že by se možná auto mohlo ukázat nejen na samostatné akci v režii Rolls-Roycu, ale třeba při některé významné společenské události.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!