12. března 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Škoda Auto na pět dní zastavila výrobu v Kvasinách

Nové logo automobilky Škoda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nové logo automobilky Škoda. | foto: Reprofoto

KVASINY (RYCHNOVSKO) Automobilka Škoda Auto na pět dní zastavila výrobu v závodě v Kvasinách na Rychnovsku. Důvodem jsou změny technologie ve svařovně karoserií a na montážní lince v souvislosti s připravovanou výrobou modernizovaných verzí vozů.

Závod produkuje modely Superb, Yeti a Roomster. Během odstávky nevyrobí asi 3000 vozů, řekl to šéf automobilky Jozef Baláž. ýroba v Kvasinách opět začne noční směnou z neděle na pondělí 18. března.

Zaměstnanci, kteří se nebudou na úpravách linek podílet, budou po dobu pěti pracovních dní čerpat volno s náhradou mzdy. Pro odstávku automobilka záměrně vybrala týden, kdy jsou na Rychnovsku jarní prázdniny. Žádné další přerušení výroby automobilka v Kvasinách v současné době neplánuje, uvedl mluvčí.

Škoda Auto letos plánuje osm nových nebo modernizovaných modelů. Z produkce kvasinského závodu by to měly být modernizovaný Superb a Yeti.

Kolik vyrábí Škoda aut?

Škoda chce do roku 2018 vyrábět ročně 1,5 milionu aut. Loni mladoboleslavská automobilka prodala rekordních 939.200 aut, meziročně zvýšila prodej o 6,8 procenta. Letos v lednu odbyt meziročně klesl o 7,8 procenta na více než 69.500 aut. Škoda pokles prodeje čeká v celé první polovině letošního roku, protože se připravuje generační výměna osmi modelů, která by se měla pozitivně projevit na odbytu aut až ve druhé polovině roku.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz