Čtvrtek 9. července 2020svátek má Drahoslava 22 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Auto

Škoda Auto prodávala rekordně i v závěru léta. Nejvíc zase táhla Octavia

Škodě Auto unikly fotografie nového modelu Kodiaq několik hodin před premiérou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škodě Auto unikly fotografie nového modelu Kodiaq několik hodin před premiérou... | foto: Škoda Auto

MLADÁ BOLESLAV Škoda Auto zvýšila v srpnu meziročně prodej o 14,2 procenta na 80 700 vozů. Za stejné období loňského roku prodala 70 700 aut. Oproti letošnímu červenci prodala automobilka o tři tisíce vozů méně. Nejvíc tradičně táhne model Octavia.

V Číně vzrostl prodej o 36,1 procenta na 26.000 vozů. V Rusku rostly prodeje o 5,9 procenta na 4600 vozů.

Nejprodávanějším modelem je Octavia, kterých se v srpnu prodalo 30 800, což je meziročně o 2,9 procenta více. Druhým nejprodávanějším je Rapid, který zaznamenal nárůst o 38 procent na 17 400.

Následuje Fabia s 13 900 kusy, která ovšem meziročně zaznamenala pokles o 2,8 procenta. Klesl i prodej modelu Yeti, a to o 2,5 procenta na 6700 prodaných vozů. Největší nárůst prodeje zaznamenal oproti stejnému období minulého roku Superb, jehož se prodalo 9200 kusů, což je o 144,1 procenta více než v srpnu 2015.

Model Citigo, který firma prodává jen v Evropě, si koupilo 2700 zákazníků, tedy o tři procenta více.

„V měsíci srpnu dokázala Škoda pokračovat v dlouhotrvajícím růstovém kursu, vlajková loď Škoda Superb posílila o více než dvojnásobek - to dokazuje, že s naší modelovou paletou získáváme nové skupiny zákazníků,“ uvedl člen představenstva Škoda Auto Werner Eichorn.

Škoda Kodiaq na premiéře v Berlině
Škoda Kodiaq na premiéře v Berlině

V západní Evropě posílila Škoda Auto o sedm procent na 29 000 prodaných vozů. Ve většině zemí zaznamenala škodovka míru růstu větší než deset procent, konkrétně ve Francii 20,8 procenta, Itálii 28,7 procenta, Nizozemsku 62,9 procenta, Rakousku 48,8 procenta, Portugalsku 11,9 procenta a Švédsku 19,4 procenta.

V Německu Škoda posílila o 3,6 procenta na 12 100 vozidel. V Číně, která je pro firmu nejdůležitějším odbytovým trhem, prodala automobilka 26 000 vozů, což je růst o 36,1 procenta. Škoda zaznamenala nárůst i v Turecku a Izraeli, a to o 39 procent na dva tisíce dodaných vozů.

Škoda Auto prodala v roce 2015 více než milion vozů. Provozuje tři výrobní závody v České republice - v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí. Vyrábí i v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, a to většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále také na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává 26.600 lidí.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví
Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví

Obézních dětí přibývá. Přispívá k tomu současný životní styl, ve kterém chybí pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu. Tyto děti jsou pak náchylnější k různým nemocem a často trpí i jejich psychika.