26. července 2019 16:03 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Škoda svolává do servisu přes 3000 aut kvůli airbagům. Nemusí se nafouknout dostatečně rychle

Bude prvním evropským modelem s nápisem Škoda na pátých dveřích místo loga. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bude prvním evropským modelem s nápisem Škoda na pátých dveřích místo loga. | foto: Škoda Auto

MLADÁ BOLESLAV Automobilka Škoda Auto svolává do servisu 3367 automobilů, které by mohly mít problém s airbagy umístěných u řidiče. Svolávací akce se týká modelů Fabia, Karoq, Kodiaq, Octavia, Rapid a Superb vyrobených mezi lednem a srpnem 2018.

„Airbagy by se v případě aktivace nemusely nafouknout dostatečně rychle, což by při dopravní nehodě mohlo vést k nedostatečné ochraně,“ řekla mluvčí firmy Havlíková.

Servis tak musí vadný airbag vyměnit. Jeho výměna zabere přibližně půl hodiny a je zdarma. Podle Havlíkové byli všichni majitelé dotčených vozů  písemně informováni.

Škoda Auto loni dodala celosvětově 1,25 milionu aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz