12. května 2017 12:10 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Škoda vypouští ze tmy nástupce Yetiho. Podívejte se na detaily modelu Karoq

Škoda zveřejnila záběry nového kompaktního SUV. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda zveřejnila záběry nového kompaktního SUV. | foto: ŠKODA AUTO

MLADÁ BOLESLAV Automobilka Škoda Auto zveřejnila první fotografie svého nového kompaktního SUV Škoda Karoq. Nejnovější model, který nahradí Škodu Yeti, bude mít světovou premiéru 18. května ve Stockholmu. Na trhu se objeví ve druhé polovině roku 2017.

Zákazníci si budou moci vybrat mezi manuální a automatickou převodovkou a pohonem přední nápravy nebo 4x4. Novinkou je také možnost ovládat vybrané funkce palubního informačního systému gesty.

Mezi asistenčními systémy je asistent pro rozjezd do kopce, adaptivní tempomat, hlídání jízdního pruhu nebo sledování mrtvého úhlu ve zpětných zrcátkách.

Škoda zveřejnila záběry nového kompaktního SUV.
Vzhled světlometů našel inspiraci v tradičním umění českých sklářů.

Jméno auta je inspirováno indiánským kmenem Aleuťanů z ostrova Kodiak u jihu Aljašky. Ti označují automobil slovem kaa’raq a ruq zase znamená šíp, který má škoda ve znaku.

„Je pro nás důležité, dát našemu novému SUV silné jméno, které bude také součástí jednotného systému názvů SUV modelů Škody. Vytváříme tak mimořádnou a zapamatovatelnou identitu hodnot značky,“ uvedl člen představenstva společnosti pro prodeje a marketing Werner Eichhorn.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!