12. prosince 2013 6:30 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Škoda Auto začne na jaře vyrábět v Rusku model Rapid

Škoda Rapid | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Rapid | foto: skoda-auto.cz

MLADÁ BOLESLAV/ KALUGA Automobilka Škoda Auto začne na jaře příštího roku vyrábět v ruském závodě Kaluga model Škoda Rapid. Automobilka o tom informovala v tiskové zprávě. Dosud se tam vyráběla Škoda Fabia, zhruba v polovině letošího roku tam byla ukončena výroba Octavie druhé generace. Ve druhém ruském závodě v Nižním Novgorodě Škoda působí přesně rok, vyrobila tam zatím asi 30 000 vozů.

Škoda Rapid se začne na jaře vyrábět ve společném závodě firmy Volkswagen Group Rus a Škoda Auto. "Výroba staré Octavie tam byla ukončena a nyní se tam vyrábí Fabia a vozy Volkswagen," řekl mluvčí automobilky Jozef Baláž.

ČTĚTE TAKÉ:

Od druhé poloviny roku byla zavedena výroba nejnovější generace Octavie ve druhém ruském závodě v Nižním Novgorodu, kde se vyrábí ještě Škoda Yeti a Volkswagen Jetta.

Rekord v počtu prodaných vozů

V roce 2012 dosáhla Škoda Auto na ruském trhu nového rekordu v podobě 99 100 prodaných vozů. V dosavadním průběhu roku 2013 dodala ruským zákazníkům 78 900 vozů. Rusko je třetím největším odbytištěm značky na světě a druhým největším v Evropě. Zhruba 52 procent prodejů Škody v prvních jedenácti měsících roku 2013 připadlo na model Škoda Octavia.

Škoda Auto loni prodala rekordních 939 200 aut, meziročně zvýšila prodej o 6,8 procenta. V roce 2012 dosáhla obratu 262,6 miliardy korun. Loni činil provozní zisk automobilky 449 milionů eur (11,5 miliardy Kč). Příští rok by měla firma, pravděpodobně na autosalonu v Ženevě, představit koncept většího sportovního užitkového vozidla (SUV).

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz