26. května 2015 8:16 Lidovky.cz > Byznys > Auto

První fotky: podívejte se na nový Superb Combi. Ostré rysy a kufr 660 litrů

Škoda Auto zveřejnila fotografie nové Škody Superb Combi, která bude uvedena na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Auto zveřejnila fotografie nové Škody Superb Combi, která bude uvedena na... | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto zveřejnila první fotografie nové Škody Superb Combi, která bude uvedena na trh v září. Škoda Superb Combi má největší interiér a zavazadlový prostor ve své třídě. Cenu zatím firma nezveřejnila.

V závodě automobilky v Kvasinách na Rychnovsku sjel z linky první vůz třetí generace modelu Superb liftback v březnu, na trh se dostane v červnu. Cena nového superbu začíná na 599 900 korunách.

Škoda začala superb vyrábět v roce 2001. Od té doby prodala tři čtvrtě milionu vozů v provedení sedan a od roku 2009 i kombi. Kombi dosud tvořilo kolem dvou třetin prodeje, což by se mělo s novou generací změnit ve prospěch limuzíny. 

Škoda Superb Combi.
Škoda Superb Combi.

Výstavní premiéru bude mít vůz v září na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem a ještě v témže měsíci se dostane na trh. Celkový maximální objem ve dvoumístném uspořádání interiéru vozu kombi je téměř dva tisíce litrů, samotný zavazadlový prostor má 660 litrů.

Superb patří do střední třídy, Škoda má ale ambice se třetí generací tohoto vozu konkurovat vozům o třídu výš. Nový superb jako první Škoda nabízí adaptivní podvozek s pěti volitelnými jízdními režimy, třízónovou klimatizaci, zadní parkovací kameru, elektrickou parkovací brzdu nebo připojení vozu k internetu prostřednictvím sítě LTE a vytvoření Wi-Fi sítě pro další zařízení.

Automobilka Škoda Auto letos plánuje zvýšit prodej své vlajkové lodi superb na českém trhu až na 5 500 vozů, proti loňsku asi o pětinu.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!