14. března 2017 11:05 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Škoda Auto opět vydělala více. Vyrostla z regionální firmy, pochválili ji Němci

Škoda Auto v Ženevě ukázala také „drsnou“ variantu Octavia Scout. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Auto v Ženevě ukázala také „drsnou“ variantu Octavia Scout. | foto: ČTK

WOLFSBURG České Škodě Auto se loni opět dařilo lépe než v předešlém roce. Provozní zisk automobilky se loni zvýšil o 30,9 procenta na 1,2 miliardy eur. K růstu přispěla zejména optimalizace nákladů a pozitivní mix objemu prodeje a nabídky produktů, uvádí se ve zprávě, kterou v úterý zveřejnila mateřská skupina Volkswagen.

Tržby se zvýšily o 9,8 procenta na 13,7 miliardy eur, což je v přepočtu zhruba 370,2 miliardy korun.

Škoda už dříve uvedla, že loni dodala zákazníkům rekordních 1 127 700 vozů, meziročně o 6,8 procenta více. Potřetí za sebou tak překonala milionovou prodejní hranici.

Volkswagen také poznamenal, že Škoda loni oslavila 25 let ve skupině VW. Za tu dobu se podle německého podniku rozrostla z regionálního v mezinárodně úspěšného výrobce a nabízí ucelenou řadu modelů, od malých vozů Citigo po velký model Superb. Nejnovějším přírůstkem je SUV Kodiaq.

Škoda Auto provozuje tři výrobní závody v Česku. Vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává zhruba 27 tisíc lidí.

Šéf automobilky Škoda Auto Bernhard Maier představil na tiskové konferenci v...
Modernizovaný model Rapid Spaceback dostane nová světla, benzinový tříválec a...