12. září 2017 13:55 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Škoda poprvé ukázala Evropě tajemný vůz na elektřinu. Zatím jej skrývá za vizi

Automobilka Škoda Auto představila v evropské výstavní premiéře 12. září na 67.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Automobilka Škoda Auto představila v evropské výstavní premiéře 12. září na 67.... | foto: ČTK

FRANKFURT Česká automobilka Škoda Auto představila v evropské výstavní premiéře 12. září na 67. mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem koncept elektromobilu Škoda Vision E.

Světu jej ale poprvé ukázala už v dubnu, v částečné odlišné verzi, na autosalonu v čínské Šanghaji. Jde o vizi prvního plně elektrického vozu, který Škoda Auto plánuje v nepříliš vzdálené budoucnosti vyrábět.

Robustní model vyhovuje dvěma trendům: touze zákazníků po vozech SUV a ekologické požadavky směřující k elektromobilitě. Zároveň jde dílem i o kupé.

Vision E vychází ještě z pera bývalého šéfdesignéra automobilky Jozefa Kabaně a stylem zapadá do vizuální linky, kterou značka Škoda v posledních letech drží.

Automobilka Škoda Auto představila v evropské výstavní premiéře 12. září na 67....
Automobilka Škoda Auto představila v evropské výstavní premiéře 12. září na 67....
Lidovky.cz

PRÁZDNÁ NÁRUČ: Kde vzít sílu a nezbláznit se?
PRÁZDNÁ NÁRUČ: Kde vzít sílu a nezbláznit se?

S někým se život nemazlí a naděluje mu ránu za ranou. Mezi ty „vyvolené“ se řadím i já. Nepíši to kvůli lítosti, ale spíš se potřebuji vypsat, dostat to ze sebe.