21. dubna 2015 14:41 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Škoda končí s Roomsterem a chystá se na jeho nástupce

Konečná podoba modelu Roomster | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Konečná podoba modelu Roomster | foto: Foto Škoda Auto

MLADÁ BOLESLAV  Automobilka Škoda Auto příští týden po devíti letech ukončí výrobu vozu Škoda Roomster. Poslední sjede z výrobních linek příští středu. Prodejci už podle serveru ukončili příjem objednávek vozu a vyrábí se poslední kusy.

Škoda Roomester se vyrábí v závodě automobilky v Kvasinách. „Výroba bude ukončena 30. dubna, o týden dříve skončí výroba užitkové verze Praktik,“ uvedl mluvčí automobilky Vítězslav Pelc. Výroba roomsteru bude podle něj ukončena o měsíc dříve, než původně firma předpokládala. Důvodem je hlavně rozšiřování závodu v Kvasinách a náběh výroby nových modelů, především superbu a terénních vozů pro Škodu i Seat.

Vůz patří mezi deset nejprodávanějších v Česku. Celkový počet vyrobených roomsterů nepřesáhne půl milionu, loni se dostala výroba nad hranici 370.000.

Škoda podle iDNES.cz přijde s nástupcem roomsteru v závěru letošního roku. Má se vyrábět v polském závodě Volkswagen v Poznani. „S nástupcem tohoto globálně úspěšného modelu do budoucna počítáme, bližší informace sdělíme ve správnou chvíli,“ řekl serveru Pelc.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!