13. prosince 2017 10:53 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Škoda zvýšila prodeje vozů téměř o pětinu. Dařilo se jí v Evropě i v Číně

Prodej Škody Superb rostl o deset procent. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prodej Škody Superb rostl o deset procent. | foto: Škoda AUTO

MLADÁ BOLESLAV Škoda Auto dodala v listopadu 114 600 vozů, meziročně o 17,5 procenta více. Prodej výrazně rostl v Evropě i v Číně. Meziročně stoupl zájem o model Škoda Superb, a to o více než deset procent. Letošní listopad se stal nejlepším měsícem v historii společnosti. Škoda Auto to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Nejprodávanějším modelem je dlouhodobě Škoda Octavia, v listopadu bylo zákazníkům dodáno 41 tisíc vozů, meziročně o necelých osm procent více. Rostly prodeje i dalších aktuálně nabízených modelů kromě Škody Rapid.

Podle člena představenstva automobilky Alaina Faveyho je velký zájem také o modely Škoda Kodiaq a Karoq. „Od ledna do listopadu 2017 jsme našim zákazníkům dodali zhruba o 50 procent více vozů kategorie SUV než ve stejném období minulého roku,“ uvedl Favey.

Česká automobilka si na modelu SUPERB zakládá jako „na vlajkové lodi“.
Česká automobilka si na modelu SUPERB zakládá jako „na vlajkové lodi“.

Na svém největším trhu v Číně dodala automobilka v listopadu 37 tisíc vozů, také nejvíce v historii. Prodej vzrostl více než o pětinu.

Škoda Auto je součástí německého koncernu Volkswagen. Provozuje tři výrobní závody v Česku a zaměstnává v nich zhruba 30.000 lidí. Vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, a dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s místními partnery. V roce 2016 dodala Škoda Auto zákazníkům 1 127 700 aut, třetí rok po sobě to bylo přes milion vozů.

ČTK