5. listopadu 2013 9:37 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Nový Yeti změnil tvář. Jeden bude do terénu, druhý do města

Pro přepracované modely ŠKODA Yeti jsou k dispozici čtyři naftové a tři benzinové motory, všechny přeplňované turbodmychadlem a s přímým vstřikováním paliva.   | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pro přepracované modely ŠKODA Yeti jsou k dispozici čtyři naftové a tři benzinové motory, všechny přeplňované turbodmychadlem a s přímým vstřikováním paliva. | foto: Zdroj: ŠKODA AUTO

PRAHA Škoda Yeti se bude poprvé vyrábět ve dvou různých variantách. Ty na první pohled člověk rozpozná podle samotného designu. První model Yeti bude určen především do města a druhý Outdoor je připraven na jízdu terénem.

„Rozsáhlou modernizací a novou nabídkou dvou designových variant vysíláme signál, že v tomto silně rostoucím segmentu chceme i nadále posilovat,“ uvedl v tiskové zprávě předseda představenstva Škoda Auto Winfried Vahland.

Změn se dočká řada prvků od kol z lehčí slitiny, po větší výběr motorů a převodovek. Změna proběhla i v interiéru. Motoristé se mohou těšit na nový výběr potahů a dekoračních lišt. Parkování by měla usnadnit parkovací kamera.

Dvě designové varianty – stylovější Yeti do města a robustněji laděný Yeti Outdoor mimo zpevněné komunikace.

Dvě designové varianty – stylovější Yeti do města a robustněji laděný Yeti Outdoor mimo zpevněné komunikace.

S vozem ŠKODA Yeti vstoupila česká automobilka do segmentu kompaktních SUV v roce 2009. Do 30. září 2013 bylo prodáno zhruba 281 100 vozů ŠKODA Yeti. Za rok 2012 dodala Škoda Auto zákazníkům zhruba 87 400 vozů typu Yeti – v porovnání s předchozím rokem to představuje nárůst o 24,3 procent.

Začátkem roku 2014 budou obě varianty modelu ŠKODA Yeti uvedeny na prvních trzích.

Lidovky.cz