16. listopadu 2018 14:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Společnost Lime začala nabízet i auta. Překvapivě nebudou na elektrický pohon

Automobil Fiat 500, který bude půjčovat firma Lime. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Automobil Fiat 500, který bude půjčovat firma Lime. | foto: Lime

SAN FRANCISCO / PRAHA Provozovatel sdílených koloběžek Lime rozšířil svoji flotilu sdílených dopravních prostředků. Po půjčování bicyklů a elektrokoloběžek přichází na řadu automobily. Do amerického Seattlu chce nasadit až 1500 vozů. Poměrně překvapivě se ale bude jednat o Fiaty 500, které jezdí na plyn. Svoji elektro-základnu tak nerozšíří.

Firma Lime nasadila do ulic Seattlu zatím 50 automobilů Fiat 500. Do konce letošního roku chce společnost svoji flotilu rozšířit na 500 vozů. V příštím roce by pak služba s názvem LimePod měla operovat až s počtem 1500 vozů. To by z ní udělalo největšího poskytovatele carsharingu v rámci jednoho amerického města.

Nová služba společnosti Lime bude fungovat podobně jako sdílení jízdních kol a koloběžek. Uživatelé budou moci používat svou dosavadní aplikaci k nalezení vozů, pak je odemknou za 1 dolar, za každou minutu jízdy následně zaplatí 40 centů. Cena má zahrnovat i pojištění.

„Primární využití, které chceme nabídnout, je delší vzdálenost, vyšší terén a nepříznivé počasí,“ řekl pro Bloomberg spoluzakladatel firmy Lime Toby Sun. Kromě Seattlu Lime jedná ještě s blíže nejmenovaným městem v Kalifornii. Pravděpodobně se tak rozšíří i do dalších amerických měst. Zda se sdílené automobily objeví i v České republice, zatím zůstává otázkou.

pkPatrik Kozlík

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz