22. května 2019 17:26 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Tajemným majitelem nejdražšího vozu světa není Ronaldo, oznámil šéf Bugatti

Model Bugatti La Voiture Noire. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Model Bugatti La Voiture Noire. | foto: Bugatti

BERLÍN Luxusní „La Voiture Noire“ z dílny společnosti Bugatti existuje v jediném modelu a jeho majitel si jej koupil ještě před oficiálním představením vozu v Ženevě. Médii proběhla informace, že by oním tajemným kupcem mohl být portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo. Šéf společnosti Stephan Winkelmann to nyní popřel, jméno skutečného majitele ale neprozradil.

Winkelmann poskytl rozhovor německé verzi webu Motor 1. Na dotaz, kdo si „La Voiture Noire“ zakoupil, se smíchem odpověděl: „Neřeknu. Ale nebyl to Cristiano Ronaldo.“ 

Jedinečné Bugatti La Voitture Noir na autosalonu v Ženevě
Jedinečné Bugatti La Voitture Noir na autosalonu v Ženevě

Winkelmann dále mluvil například o typickém složení zákazníků Bugatti, jedné z nejluxusnějších značek automobilů na světě. „Mnozí z nich jsou generální ředitelé nebo vlastníci korporátů. Ale jejich věk se různí, mezi našimi klienty jsou i dvacátníci,“ uvedl Winkelmann.

„La Voiture Noire“ (tedy francouzsky „Černé auto“) bylo poprvé představeno v březnu na autosalonu v Ženevě. Jednalo se o poctu klasickému modelu Bugatti Type 57 SC Atlantic a jeho cena byla vyčíslena na 16,5 milionů eur, v přepočtu tedy asi 420 milionů korun. Již na výstavě bylo oznámeno, že byl vůz prodán neznámému majiteli. Ten si jej ale dosud užívat nemůže. Na modelu se totiž dosud pracuje a dokončen by měl být v průběhu dvou let.