Pátek 14. srpna 2020svátek má Alan 17 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Auto

Tatra chystá expanzi. Představila nové verze svých nákladních aut

Tatra T810 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tatra T810 | foto: TATRA, a.s.

KOPŘIVNICE Automobilka Tatra dnes představila na zkušebním polygonu nové vylepšené verze některých typů nákladních automobilů. Zákazníkům ukázala nový model civilní verze T 810, nový hasičský speciál R 32 a sklápěč TERRNO 1 - FACELIFT.

Automobilka je nyní bude prezentovat na sérii propagačních akcí v ČR, Slovensku, Maďarsku a Polsku.

Podle marketingového ředitele Tatry Martina Najzra jsou vozy stavěné podle požadavků zákazníků. Mají proto řadu vylepšení. "Už jsme sice nějaké vozy prodali, ale teď s nimi opravdu jdeme prorazit na trh," řekl ČTK Najzr.

Tatra Terrno 1 Facelift

Nová civilní verze Tatry T 810 je například určena pro stavební firmy při budování infrastruktury. "Navazuje na velmi úspěšný projekt vojenského vozidla. Žádné jiné auto ve středně těžké hmotnostní kategorii nemůže při celkové hmotnosti 15,5 tuny nabídnout tři hnané nápravy. Díky tomu je tato verze výjimečná svými jízdními vlastnosti nejen v terénu," přiblížil Najzr.

Zvedač FACELIFT má zejména modifikovanou kabinu a elektronické řazení Norgren. Hasičský speciál R 32 je určen pro záchranné sbory. Tatra zatím nemá stanoveno, kolik by chtěla nových vozů prodat. "Jsme na začátku.

Budeme reagovat na požadavky zákazníků. Ale účastníme se průběžně výběrových řízení. Z obchodního hlediska ale nechceme prozrazovat jakých," podotkl marketingový ředitel. Podle něho se ale úspěšně rozvíjí spolupráce s americkým výrobcem vojenských vozidel Navistar Defense, se kterým vyvíjejí první společné vozidlo pro kanadské ozbrojené síly.

Hasičská Tatra CAS 30

Jízdní vlastnosti nové verze Tatry T 810 chválil během propragačních jízd i známý jezdec Karel Loprais. "Je to zase jiná kategorie, proto se může uplatnit. Auto má velké výhody, do těžkého terénu je vynikající," konstatoval Loprais.

Vedení kopřivnické Tatry chce dostat věhlasnou automobilku po několika problémových letech zpátky na výsluní. Pomoci k tomu má expanze firmy do Ruska a na dalších světových trzích. Firma za poslední dva roky vykázala ztrátu zhruba 1,3 miliardy korun. Navíc se musela letos v březnu za více než miliardové úvěry zaručit bankám celým podnikem.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...