6. ledna 2012 13:08 Lidovky.cz > Byznys > Auto

TPCA loni snížila výrobu, z linek sjelo 'jen' 271 tisíc vozů

Automobilka Kolín T.P.C.A. Toyota. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Automobilka Kolín T.P.C.A. Toyota. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

KOLÍN Z kolínské automobilky TPCA, která vyrábí miniauta Peugeot, Toyota a Citroën, vyjelo loni 270 705 vozů. Je to o 8,5 procenta méně než v roce 2010. Výsledky ovlivnil pokles prodejů malých vozů na klíčových trzích západní Evropy, v ČR naopak prodeje vzrostly.

Sdělil to mluvčí automobilky Radek Kňava. Nejprodávanějším modelem TPCA na domácím trhu byl Peugeot 107. Největší růst prodejů vykázal model Toyota AYGO, jehož prodeje v ČR vzrostly o 128 procent. V roce 2010 automobilka vyrobila 295 000 aut. Výrobní kapacita firmy je 340 000 aut.

ČTĚTE TAKÉ:


"Letos nás ovlivní přetrvávající nejisté vyhlídky evropské ekonomiky a nedůvěra trhů, která se odráží v prognózách automobilového průmyslu. Konkurence v segmentu malých vozů bude přitvrzovat," uvedl prezident společnosti Satoši Tačihara.

Automobilka kvůli velké konkurenci v kategorii malých vozů v únoru a březnu uvede na trh zmodernizované verze aut Peugeot 107, Citroën C1 a Toyota Aygo. Budou mít téměř stejné rozměry jako předchozí generace, ale nižší emise i spotřebu. Loňské hospodářské výsledky firma zveřejní v březnu.

ČTK, Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.