4. května 2015 5:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

V Americe stoupá prodej SUV. Duben lámal rekordy

Nejnovější model vozu Honda CR-V. V 90. letech, kdy bylo SUV novým konceptem,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejnovější model vozu Honda CR-V. V 90. letech, kdy bylo SUV novým konceptem,... | foto: hondanews.eu

NEW YORK Téměř o pět procent vzrostl v dubnu prodej modelů SUV na americkém trhu. Někteří prodejci hovoří o nejúspěšnějším dubnu vůbec. Nárůst zaznamenal převážně americký Ford nebo japonská Honda. Naopak propad zaznamenal německý Volkswagen

V dubnu letošního roku prodej SUV vzrostl o 4,6 procenta, což je nejvíce v historii. Nová, výkonná a designově zajímavá SUV přitahují stále více Američanů, kteří tak dávají přednost těmto typům před klasickými sedany. 

Tento trend se projevil i ve výsledcích ostatních automobilek. Například ve Fordu tvoří 78 procent zisku na americkém trhu právě prodej SUV, zatímco tržby ostatních typů automobilů klesly o pět procent. Honda CR-V, nejprodávanější SUV, vykázala tři procenta zisku na více než 29 000, naopak středně velkému sedanu Accord poklesla tržba o 20 procent.

Propad o tři procenta zaznamenala také německá automobilka Volkswagen, což je způsobeno absencí silného modelu SUV.

Celkově lze říci, lehké nákladní vozy včetně SUV tvořily 54 procent tržeb v dubnu. Neočekává se, že by se měl nastolený trend změnit. 

Lidovky.cz

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.