27. února 2015 6:02 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Ve Zlíně je jako první v Evropě nový typ prodejny vozů Hyundai

Společnost Hyundai Motor Zlín otevřela ve Zlíně vzorový autosalon Hyundai GDSI. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Společnost Hyundai Motor Zlín otevřela ve Zlíně vzorový autosalon Hyundai GDSI. | foto: ČTK

ZLÍN Nová koncepce prodejen automobilů značky Hyundai byla poprvé použita při stavbě autosalonu této značky ve Zlíně. Jde o prototyp, ideu korejské automobilky, kterou chce převést na celý svět, takhle by do dvou let měly fungovat všechny autosalony, řekl dnes novinářům při představení autosalonu ředitel Hyundai Motor Zlín Jaroslav Zlámalík.

Nová koncepce autosalonu se podle něj projevila zejména ve vzhledu budovy, která má výraznou fasádu, je obložená hnědým kamenem. V objektu jsou použity přírodní materiály. „Jsou zde lité podlahy rozdělené do segmentů, aby modely nesplývaly, nový nábytek, na kterém je vše pod určitými úhly, živá zeleň,“ uvedl Zlámalík.

Společnost Hyundai Motor Zlín otevřela ve Zlíně vzorový autosalon Hyundai GDSI.
Společnost Hyundai Motor Zlín otevřela ve Zlíně vzorový autosalon Hyundai GDSI.

Netradiční je podle něj také umístění všech vozů pod střechou objektu, včetně předváděcích i aut určených k servisu. Ve třípatrovém objektu je prostor pro 125 automobilů, které mohou stát i na střeše a v podzemní části. „Žádný předváděcí vůz není před salonem nebo u silnice. Auta tak nejsou v létě rozpálená a v zimě zasněžená, jsou připravena v podzemí,“ podotkl Zlámalík. „Zlín je první, který takto vypadá. Předběhli jsme Frankfurt, Paříž i Prahu, kde se nyní salony dokončují,“ podotkl.

Majitele salonu, společnost Samohýl Motor Holding, stála stavba salonu 70 milionů korun. Původní prostory, kde firma vozy Hyundai prodávala, společnost prodala, loni v provizorních podmínkách prodala ve Zlíně 580 vozů. V novém autosalonu by jich letos mělo být prodáno 600 až 700, uvedl předseda představenstva Ladislav Samohýl. První klienty přivítá salon ve středu, servis začne fungovat za dva týdny.

Hyundai

Automobilka Hyundai loni vyrobila v moravských Nošovicích 307.450 aut, což je meziroční zvýšení o 1,3 procenta a zároveň o 2,5 procenta více, než plánovala. Letos chce zvýšit výrobu zhruba o deset procent na 330.000 vozů. Auta vyváží do 55 zemí, nejvíce do Německa, Ruska a Velké Británie. Automobilka má zhruba 3300 zaměstnanců, dalších asi 7000 zaměstnávají v regionu subdodavatelské firmy.

ČTK, Lidovky.cz

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.