14. srpna 2015 20:08 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Volkswagen chce v Americe zkontrolovat téměř 190 tisíc vozů. Mohou mít vadný airbag

Automobilka Volkswagen (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Automobilka Volkswagen (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

DETROIT Největší evropská automobilka Volkswagen svolala ve Spojených státech k opravám zhruba 420.000 vozů modelů Golf, Passat, Jetta a Tiguan z let 2010-2014. Firma, jejíž součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto, v pátek sdělila, že musí u těchto vozů opravit závadu, která by mohla zabránit řádnému spuštění airbagů.

Rozsáhlá svolávací akce přichází v době, kdy se Volkwagen snaží překonat dlouhodobý propad prodeje na druhém největším automobilovém trhu světa. Loni odbyt vozů VW v USA klesl o deset procent na 367 tisíc kusů. Společnost si přitom stanovila pro rok 2018 cil prodat zde 800 tisíc aut.

Mluvčí Volkswagenu uvedl, že za jistých okolností by nečistota mohla zabránit ve spuštění airbagu, dodal ale, že žádný takový případ dosud firma nahlášen nemá. Automobilka nyní také zkoumá, zda tento problém mají i automobily prodané na jiných trzích světa.

ČTK