14. dubna 2015 13:11 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Volkswagen postaví na Slovensku karosárnu za půl miliardy eur

Automobilka Volkswagen (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Automobilka Volkswagen (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

BRATISLAVA Německá automobilka Volkswagen zahájí příští týden ve své továrně v Bratislavě výstavbu nové karosárny za půl miliardy eur (13,7 miliardy korun). Oznámil to mluvčí slovenského závodu Volkswagenu Vladimír Machalík.

Nová karosárna je součástí dříve ohlášeného investičního programu automobilky na Slovensku v hodnotě 1,5 miliardy eur.

Slovenská divize Volkswagenu je největším výrobcem aut ze závodů tří automobilek, které mají své továrny na Slovensku. Volkswagen v zemi pod Tatrami vyrábí sportovně užitková vozidla (SUV) Volkswagen Touareg, Audi Q7, části vozu Porsche Cayenne a také malé automobily Škoda Citigo, Seat Mii a Volkswagen up!, které jsou postaveny na stejné platformě. V příštím roce začne Volkswagen na Slovensku vyrábět karoserie pro SUV Bentley Bentayga.

Investice do nové karosárny Volkswagenu má zvýšit zaměstnanost v podniku, ve kterém na Slovensku pracuje téměř 10 000 zaměstnanců. Volkswagen se v zemi řadí k největším zaměstnavatelům a exportérům.

Pokles produkce

Loni Volkswagen snížil produkci aut na Slovensku meziročně o 7,5 procenta na 394 474 automobilů, což odůvodnil přípravou výroby nových modelů a nižší poptávkou na ruském trhu. Nová karosárna a již dříve postavená lisovna jsou součástí pětiletého investičního balíku do rozvoje slovenské divize Volkswagenu, který automobilka ohlásila v roce 2011.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!