27. ledna 2016 12:42 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Volkswagen svolává 67 tisíc vozů Caddy do servisu. Při odemčení může startovat motor

Logo společnosti Volkswagen | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo společnosti Volkswagen | foto: Reuters

HANNOVER Německý automobilový koncern Volkswagen svolává po celé Evropě do servisů 67 tisíc dodávkových vozů Caddy. Důvodem je riziko, že se při odemčení vozu na dálku může nastartovat motor. Automobil se tak v případě zařazené rychlosti může rozjet. Informovala o tom ve středu agentura DPA.

V samotném Německu se opatření podle firmy týká zhruba 20 800 vozů. Svolávání zahrnuje automobily vyrobené v období od května 2012 do ledna 2013. Mluvčí podniku uvedl, že v některých případech již došlo k nechtěnému rozjetí automobilů. Zatím však v této souvislosti nebyla hlášena žádná zranění.

Automobilka majitelům dotčených vozů z bezpečnostních důvodů doporučuje, aby po zaparkování vyřadili rychlost a zatáhli ruční brzdu. Volkswagen vyrábí automobily Caddy v Polsku. V loňském roce jich na trh dodal zhruba 133 tisíc, píše DPA.

Volkswagen se nyní potýká se skandálem kolem falšování údajů o emisích, kvůli kterému bude muset v Evropské unii svolat do servisů zhruba 8,5 milionu vozů. Firma v září přiznala, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instalovala software umožňující manipulovat s testy emisí. Skandál se týká i 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!