2. listopadu 2016 10:05 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Volvo udělá z Číny výrobní centrum. Některé vozy už ve Švédsku dělat nebude

Uber má v současnosti výzkumnou laboratoř pro samořídící auta v Pittsburghu a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uber má v současnosti výzkumnou laboratoř pro samořídící auta v Pittsburghu a... | foto: Volvocars.com

ŠANGHAJ Švédská automobilka Volvo posiluje spolupráci s čínskou mateřskou společností Zhejiang Geely Holding Group. Obě firmy brzy začnou s výrobou vozů ve společném montážním závodu v Číně.

Tyto vozy budou určené nejen pro domácí trh, ale i pro vývoz.

„Chystáme se udělat z Číny globální výrobní a vývozní centrum společnosti. Poprvé přesuneme výrobu určitých vozů ze Švédsky do Číny v celém rozsahu,“ řekl agentuře Reuters zdroj z Volva.

Závod v Tchaj-čou, který vlastní Geely, ale provozovat ho bude Volvo, by měl zahájit výrobu v tomto čtvrtletí. Závod by měl vyrábět převážně malé vozy určené pro domácí trh i pro vývoz.

Továrna v Tchaj-čou bude třetím montážním závodem Volva v Číně. Automobilka má také dvě továrny v Evropě - ve Švédsku a Belgii, a staví nový závod v Jižní Karolíně v USA.

Geely koupila Volvo od americké automobilky Ford za 1,8 miliardy dolaru před šesti lety. Málokdo si myslel, že by spojení mělo mít zjevné výhody, zdá se však, že funguje. Obě firmy společně kupují součástky, vyvíjejí technologie a zvyšují kapacitu a prodej obou značek roste.

Automobilka Volvo, kterou vlastní čínská společnost Geely, má pověst výrobce...
Logo Volvo - ilustrační foto

Prodej Volva v Číně a USA ve třetím čtvrtletí vzrostl o více než pětinu a provozní zisk o 62 procent. Geely loni zvýšila prodej aut o 22 procent.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!