23. února 2015 18:03 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Výstavní premiéra. Sharan přichází s moderní technikou

Výstavní premiéra. Sharan přichází s modernizovanou technikou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výstavní premiéra. Sharan přichází s modernizovanou technikou. | foto: Volkswagen

WOLFSBURG Volkswagen představí na mezinárodním autosalonu v Ženevě, který se koná 3. až 15. března 2015, technicky modernizovaný model Sharan, jehož bylo dosud prodáno více než 800 tisíc vozů. Novinkami ve výbavě jsou početné komfortní a asistenční systémy.

Volkswagen navíc kompletně obnovil paletu informačních a navigačních systémů, jejichž společným jmenovatelem je nejvyšší míra konektivity. Zákazníci si poprvé mohou vybrat na přání také systémy „MirrorLink™“, „CarPlay“ (Apple) a „Android Auto“ (Google).

Volkswagen navíc kompletně obnovil paletu informačních a navigačních systémů,...

Tři nové motory TDI jsou nabízeny ve třech výkonových stupních: 85 kW/115 k, 110 kW/150 k (plus 10 k) a 135 kW/184 k (plus 7 k). S výjimkou nejméně výkonného turbodieselu lze všechny agregáty kombinovat s bleskově řadicí šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG, která umožňuje také úspornou jízdu setrvačností (odpojení motoru spojkou po uvolnění pedálu plynu). Motor o výkonu 220 k má DSG dokonce sériově. Motor TDI o výkonu 150 k bude navíc alternativně nabízen ve spojení s pohonem všech kol 4MOTION.

Výstavní premiéra. Sharan přichází s modernizovanou technikou.
Tři nové motory TDI jsou nabízeny ve třech výkonových stupních: 85 kW/115 k,...
Lidovky.cz