Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Automobilka BMW prodala rekordní počet aut

Ekonomika

  6:15
FRANKFURT - Německý výrobce luxusních aut BMW loni prodal rekordních 1,96 milionu vozů. Meziročně se prodej automobilky zvýšil o 6,4 procenta, hlavně díky poptávce v Číně a ve Spojených státech. BMW si tak udržela pozici největšího světového výrobce luxusních aut. Další růst očekává firma i v letošním roce.

Prezentace vozu BMW Gran Coupé foto: MAFRA: Michal Šafránek

Údaje o prodeji zahrnují hlavní značku BMW a značky Mini a Rolls-Royce. Prodej se zvýšil u všech tří značek. Další rekord v prodeji chce automobilka pokořit i letos. "Ve 2014 se budeme snažit navzdory obtížným podmínkám na mnoha trzích o další zvýšení objemu prodeje a vytvoření nového rekordu v dodávkách," citovala agentura DPA obchodního ředitele BMW Iana Robertsona.

ČTĚTE TAKÉ:

BMW již dříve uvedla, že Čína se loni stala jejím největším trhem. Vystřídala na této pozici Spojené státy. Prodej v Číně se loni zvýšil o téměř pětinu na více než 390.000 vozů. Konkurenční automobilce Audi ze skupiny Volkswagen loni vzrostl prodej o osm procent na 1,57 milionu vozů. Audi chce do roku 2020 zvýšit roční prodej na více než dva miliony vozů a předstihnout BMW coby největšího výrobce luxusních automobilů na světě.

Třetí příčka mezi prodejci luxusních aut patří automobilce Mercedes-Benz z koncernu Daimler. Mercedes loni prodal rekordních 1,46 milionu vozů a jeho prodej stoupl o 10,7 procenta. Také Mercedes se chce do konce tohoto desetiletí stát jedničkou na světovém trhu s luxusními automobily.

Autoři: ,

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat