Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Automobilka BMW v říjnu dosáhla rekordního prodeje vozů

Ekonomika

  7:00
MNICHOV - Německá automobilka BMW v říjnu zvýšila prodej o 13 procent na rekordních 157 618 vozů navzdory slabé poptávce na některých evropských trzích. Oznámila to firma, která je největším výrobcem luxusních vozů na světě.

BMW 740d foto: bmw

"Počítáme s příznivým vývojem také v příštích měsících. Jsme na dobré cestě k dosažení rekordního celoročního prodeje navzdory nynějším problémům na některých evropských trzích," uvedl šéf prodeje BMW Ian Robertson.

ČTĚTE TAKÉ:

V loňském roce automobilka zvýšila prodej o 14 procent na rekordních 1,67 milionu vozů. Letos hodlá prodat více než 1,7 milionu vozů, napsala agentura DPA. Společnost tento měsíc oznámila, že ve třetím čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 16 procent na 1,3 miliardy eur (33 miliard Kč) díky silné poptávce na čínském trhu.

Čtvrtletní tržby stouply o 14 procent na rekordních 18,8 miliardy eur. V březnu firma uvedla, že hodlá dosáhnout celoročního prodeje přes dva miliony vozů v roce 2016, tedy o čtyři roky dříve, než původně plánovala. Dodala, že si chce nadále udržet náskok před domácími konkurenty Audi a Daimler.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autoři: ,

Tajný trik na intimní hygienu v létě
Tajný trik na intimní hygienu v létě

Na trhu s intimní kosmetikou již existuje tolik produktů, ze kterých si můžeme vybrat: gely, emulze, pěny... My vám však pomůžeme s výběrem. Naše 3...