Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Automobilka PSA odložila začátek propouštění

Ekonomika

  7:00
PAŘÍŽ - Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën kvůli soudnímu řízení minimálně o týden odložila začátek klíčového restrukturalizačního programu. Jeho součástí je propustit 8000 zaměstnanců a zavřít továrnu ve francouzském městě Aulnay.

Peugeot foto: Reuters

Automobilka podle odborářů zrušila zasedání závodní rady plánované na pátek, které mělo restrukturalizaci odstartovat. Pařížský soud by měl totiž 26. dubna rozhodnout o žádosti odborového svazu SUD, který chce plánované propouštění zastavit. PSA podle svých internetových stránek zaměstnává po celém světě zhruba 211 000 lidí. Oznámil to odborový svaz CFTC.

Plány automobilky už dřív oddálilo rozhodnutí jiného soudu, který by měl své rozhodnutí o dočasném zastavení restrukturalizace podle agentury Reuters zrušit ve čtvrtek.

Celosvětový prodej automobilky PSA Peugeot Citroën se loni kvůli slabé poptávce v Evropě propadl o 16,5 procenta na 2,97 milionu vozů. Skupina je po německém Volkswagenu druhým největším výrobcem aut v Evropě. Působí i v České republice, kde má společný podnik TPCA s japonskou automobilkou Toyota.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat