Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Babiš: Pošta je v rozkladu a nemá strategii, ředitel měl plat až osm milionů

Ekonomika

  11:20aktualizováno  13:56
PRAHA - Česká pošta je v rozkladu, je netransparentní a nemá žádnou strategii. Novinářům to v pátek řekl premiér Andrej Babiš. Zdůvodnil tak čtvrteční odvolání generálního ředitele podniku Martina Elkána ministrem vnitra. Elkán má skončit ke konci února.

Ředitel české pošty Martin Elkán foto: MAFRA

„Tahle firma vždy byla netransparentní. Nikdy jsem se nedozvěděl, jak vybírá IT zakázky a pan ředitel měl plat celkově až osm milionů ročně. To jsem vždy považoval za skandální a odvolání považuji za správné a samozřejmě, že tam bude otevřené výběrové řízení,“ uvedl Babiš.

23.února 2018 v 11:45, příspěvek archivován: 23.února 2018 v 11:47

Ministr vnitra odvolal ředitele České pošty, prý nemá vizi. Otázka je, jakou vizi má ministr v demisi... https://t.co/I13CJDDV7w

Zmínil pošťačky, které berou 14 000 Kč měsíčně a řidiče s 19 000 korun, průměrná mzda v Česku je přitom o 10.000 Kč vyšší. Lidé přitom podle něj zaměstnancům pošty nadávají. Vedle špatných platových podmínek pošta ztrácí svůj podíl na trhu, řekl Babiš.

Zisk před zdaněním 302 milionů

Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (za ANO) ve čtvrtek odvolal Elkána ke konci února. Poště podle ministra chybí smysluplná vize fungování podniku. Metnar na místo ředitele vypíše výběrové řízení, zatím povede Českou poštu ředitel divize poštovní provoz a logistika Vít Bukvic.

23.února 2018 v 11:22, příspěvek archivován: 23.února 2018 v 11:28

Tak si říkám, co tam ten zástupce za Hnutí ANO v dozorčí radě České pošty poslední čtyři roky dělal, že se spolupodílel na takovém rozkladu o kterém Babiš teď mluví. Předložil ten zástupce nějakou strategii?? https://t.co/iZUFkYbSeS

Pošta v roce 2016 vykázala zisk před zdaněním okolo 190 milionů korun. O rok dříve to bylo 302 milionů Kč. Výsledek zahrnoval i úhradu nákladů na univerzální službu od státu 600 milionů korun. Za loňský rok měla pošta dostat od státu maximálně půl miliardy.

Zástupci obcí budou s Metnarem jednat o kvalitě České pošty

O kvalitě služeb České pošty, potížích s doručováním listovních zásilek a tisku a také o návrzích na udržení poštovních služeb v obcích budou v pondělí ráno s ministrem vnitra Lubomírem Metnarem (za ANO) jednat zástupci Sdružení místních samospráv ČR. Organizace, která zastřešuje 1400 obcí, registruje pokles kvality poštovních služeb

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!